Self Harm

28. listopadu 2014 v 14:22 | RickyR
Většina z nás bude vědět o co jedná. Ať už kdokoliv myslí cokoliv, ví o co se jedná a zná tento pojem. Sebepoškozování. Nesnažím se nějak nabádat, chci jenom říct, jak to s tím doopravdy je. Je to věc, které by se spousta lidí, všichni lidi, prostě mělo vyhnout. Není věc, za kterou by se člověk chlubil, za kterou by byl obdivovaný. Je to způsob, jak ten člověk uvolňuje vnitřní bolest a rozhodně tím nechce být nijak zajímavý. Tedy pokud nepočítám některé ty tupce, co si myslí, že když to vystaví na facebooku, tak že budou mít tisíce liků.


Spousta a většina lidí, kteří se řežou jsou většnou v depresích nebo prožili nějaké trauma, prožívají domácí násilí, psychické týrání, nezvládají situaci, někdo jim umřel v rodině, nemají kde bydlet, slyší hlasy, mají sociální fóbii. A není to o tom, že by si neuvědomovali, že tu jsou lidi i v horších situacích jako je třeba v Africe nebo mají smrtelnou nemoc. Ne, oni řeší hlavně ty svoje problémy. Řeší hodně sebe, ale v tom jiném slova smyslu. Spousta lidí, co řeší hlavně sebe, jsou nešťastní sami ze sebe. Není to o tom, že by měli nejraději sami sebe, nenávidí se.

Tihle lidi, co jsou uzavření do sebe mají docela dost problémů, které si sami neumí vyřešit. Neví, co mají dělat, jsou nešťastní z toho, jak jsou neschopní i když se to spoustě lidem jeví naprosto jinak. Tomuhle člověku se může naprosto cokoliv pěkného, ale on tomu prostě věřit nebude. Nenávidí svůj odraz v zrcadle, nenávidí své myšlenky, nenávidí svou neschopnost, nenávidí lidi, nenávidí celý svět. Tento člověk si často přibere problémy na svou stranu, omlouvá se za věci, které neudělal nebo, za které nemohl. Později na tohoto člověka toho bude strašně moc a každý z nás si musí najít nějakou věc, která zlehčí naši bolest. A tito lidi si našli tohle.

Není to lehké přestat, je lehčí začít. To je pravda. Ale dřív než začnete, zeptejte se sami sebe, proč vlastně začít chcete. Jestli tu je důvod proč začít. Jestli je tu důvod, proč se takhle cítit a po celý zbytek života být zahalená/ý v mikinách, dlouhých rukávech a džínách. Jestli vám stojí za to, aby se vám lidí smáli, že máte jizvy a snažíte se je skrývat. Jestli vám stojí za to, že vám lidí budou říkat, jak jen chcete pozornost.

Víte, i spousta lidí, co to odsuzuje pravděpodobně tohle bude číst. Možná ne, možná jo. Ale i tak. Proč si myslíte, že se snaží nalákat pozornost? Proč chceme pozornost, když se to snažíme zakrýt dlouhými rukávy, zamykáme se v pokojích, přestáváme komunikovat s lidmi a straníme se celého světa, jen aby nám neublížil ještě víc jen kvůli těm jizvám. Proč bychom chtěli pozornost, když se prostě usmějeme a na otázku "Proč más v létě mikinu" odpovíme "Jen mi je trochu chladno."? Tomu říkáte lákání pozornosti?

A proč to vůbec odsuzujete? Proč odsuzujete lidi, co se řežou. Proč jim dváte hnusné přezdívky, snažíte se jim ublížit ještě víc, nechcete se s nimi bavit a říáte, ať se jdou klidně zabít? Je tohle normální? Jste vy normální? To, že nejsme zrovna mainstream lidi se swaggem neznamená, že nejsme lidi vůbec. To, že nenosíme výstřih až na prdeli, podpadky, světlé barvy, normální světlé džíny, trička s popovými interprety a bůh ví, co ješte neznamená, že nejsme lidi. Jenom máme jiný způsob, jak uvlolnit bolest, když už ani slzy, ani hudba nepomůže.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama