Book Tag.

25. prosince 2014 v 17:35 | RickyR |  Čítám
Dnes jsem se rozhodla oxidovat s Book Tagem, kdy jsem se rozhodla odpovědět na otázky ohledně knih a mého knižního plánu, tedy čtení.

1. Dělá se ti špatně, když si čteš při jízdě autem?
~ Špatně se mi dělalo, když jsem byla malá. Asi jsem si na to teď zvykla.

2. Který sutorův styl psaní se ti zdá zláštní, jedinečný?
~ Četla jsem spoustu zajímavých až zvláštních děl od různých spisovatelů. Ale nejvíce zvláštní mi přišly pohádky Mika Waltariho. Ale nemám přímo spisovatele.

3. Harry Potter série nebo Twilight Sága? Popiš třemi body, proč vybrané dílo bylo lepší.
~ Obě jsou skvělé, ale asi bych vybrala Harryho Pottera. A to protože, že 1. miluju magii, 2. bylo to zvláštní a skvělé a 3. Podle mě to byl lepší nápad než válka mezi upíry a vlkodlaky.

4. Nosíš všude nějaký batoh? Pokud ano, co v něm nosíš?
~ Jsem pořád obětí základní školy a tak snad všude nosím aktovku, batoh nebo jen tašku přes rameno. Nosím tam učení, papíry a tužky. Samozřejmě mezi to patří i kniha, kterou aktuálně čtu.

5. Čmucháš vůni knih?
~ Haha. Tak na tohle se mě ještě nikdo neptal. Ale rozhodně ano, miluju vůni jak nových, tak starých knih.

6. Knihy s ilustrací nebo bez?
~ Na ilustraci si moc nepotrpím. Miluju příběhy, které jsou ztvárněné ve slovech, protože ráda využívám svou fantazii.

7. Kterou knihu jsi miloval/a číst, než jsi našel/našla nějakou lepší knihu? (Třeba Twilight před HP)
~ Já jsem zamilovala do trilogie Kruh (teď vyšel i třetí díl a já ho mám doma), ale potom jsem u bráchy v pokoji našla knihy Pána draků z 90. let a ty naprosto zbožňuju.

8. Máš nějakou vtipnou/trapnou vzpomínku na tvé dětství s knihou?
~ Rozhodně si pamatuju, jak se mě táta snažil přimět, abych četla čím dál víc. Každý víkend, kdy táta ulehal s kávou na pohovku, tak jsem mu měla přečíst nějakou pohádku. Bylo to vtipné, ale přinutilo mě to milovat knihy.

9. Jakou nejtenčí knihu jsi kdy četl/a?
~ To budou pravděpodobně knihy W.I.T.C.H. To byly takové ty čarodějky v zeleno-fialových oblečcích, mám dojem.

10. Jakou nejtlustčí knihu, kterou jsi kdy četl/a?
~ Než jsem začala knihy sbírat, tak jsem chodila do knihovny a tam byla kniha, kde byl naprosto celý příběh, v jedné knize, Pána Prstenů a to byla asi ona.

11. Píšeš příběhy? Vidíš sám/sama sebe jako spisovatele, když přemýšlíš o budoucnosti?
~ Je to rozhodně můj sen, vydat jednou knihu. A ano, sama píšu příběhy.

12. Kdy jsi začala číst?
~ Táta mi vždycky nějak pěkně čítal knihy na dobou noc. Ale kdy jsem začala číst sama, tak to byla nějak třetí až čtvrtá kniha, kdy jsem byla šmejdit v bráchově knihovně kvůli knize do čtenářského deníku, který mám dodnes. Rozhodně si pamatuji svou první knihu, kterou jsem četla, i když ne název. Byla to detektivka a vůbec mě to nebavilo. Ale přečetla jsem ji a byla to moje první kniha.

13. Jaká je tvá oblíbená kniha (klasika)?
~ Rozhodně mám ráda Dobrého vojáka Švejka od Haška. Četla jsem to před dvěmi lety a rozhodně jsem se u ní hodně pobavila.

14. Byl tvůj oblíbený předmět Český jazyk?
~ Ano a taky pořád je, protože jsem vlastně posledním rokem na základní škole. Všichni učitelé říkali, že mám talent na jazyky, ale mám cit i pro tento, Český. Což mi hodně pomohlo.

15. Kdyby jsi dostal/a knihu jako dárek a tu knihu už jsi četla a nenáviděla ji, co by jsi udělal/a?
~ Rozhodně nejsem neslušný člověk a snažila bych se nějak zakrýt svoje znechucení pro tu knihu a poděkovala bych s úsměvem na rtech.

16. Máš nějaký zlozvyk, který děláš?
~ Rozhodně nemám ráda, když mi někdo mluví do děje a říká mi konec té knihy. To si dám vždycky sluchátky, hodím nohy na stůl a začnu si číst. Většinou si toho všichnou až ke konci jejich povídání.

17. Jaké je tvé oblíbené slovo?
~ Nevím, jestli se to dá považovat za oblíbené slovo, ale pořád říkám "Vlastně.." nebo "Rozhodně..."

18. Jsi šprt?
~ Na knihomola se učím překvapivě špatně.

19. Upíři nebo víly? Proč?
~ Rozhodně bych se rozhodla pro víly. Jsou hezčí, mají napřirozené síly, některé mají křídla a nejsou až tak násilné jako upíři. Nemusím zrovna násilné a bojovné knihy (ale historické války s rytířema a gladiaátorama si nenchám ujít!)

20. Měniči podob nebo adělé? Proč?
~ Tak já jsem fanoušek andělů, už jenom proto, že mají překrásná křídla. I když mě láká měnění podoby, pořád bych dokázala žít jako anděl. Andělé jsou překrásní a mají úžasná křídla.

21. Lesní víly nebo vlkodlaci?
~ Asi bych se i tady dokázala rozhodnout. A to pro lesní vílu. Mají pěkná křídla a vždycy jsem milovala les. A lesní víly opečovávají les, takže jsem taková velká lesní víla, haha.

22. Zombie nebo upíři?
~ To bych se ráda nerozhodla ani pro jedno, ale když už, tak mě vdycky fascinovali zombíci. Jak mohou žít, když už zemřeli? Ale to samé platí o upírech, ale zombící vypdají trochu jinak, že jo. Jak mohou chdit jenom po kosti, jak nehnijou? Moc otázek..

23. Milostný trojúhelník nebo zakázaná láska?
~ Vždycky mě nějak vzrušovala a napínala zakázaná láska, sama nevím proč. Je to více srandy a zápletka je mnohem zajímavější než u milostného tringlu, kde se žena musí rozhodnout pro jednoho z nich a podvádí atd. Rozhodně je to mnohem zajímavější.

24. Romatika nebo jenom pár scének lásky?
~ Rozhodně to závisí na tom, jak je a zpracovaná a pod jakým žánrem sedí. Mám ráda oboje, ale ne každá mi sedne.

KONEC!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama