Kniha vs. Čtečka

27. prosince 2014 v 14:55 | RickyR |  Čítám
Když se řekne slovo čtečka, tak si všichni vybaví nějaký tablet s textem. Asi takto nějak to vypadá. Ale opravdu to chcete vyměnit za papír, na kterém jsou úhledně vytisknuté slova? Sice je to úspornější na místo, ale proč zrovna čtečka? Můj táta chtěl koupit čtečku, protože chce číst nějaké knihy. Jenomže to má výhody. Ale i nevýhody.>Jaké jsou výhody čtečky?

~ Velikost a tvar.

I když nejsem fanoušek těchto technologií, proto mi ppřijde docela úsporné mít tuto čtečku místo knihy v batohu. Ale jak jsem řekla, já se radši potáhnu s knihou.

~ Lampa v pokoji bejt nemusí

No tak pokud nemám lampu vedle postele, tak je to výhoda. Pokud ji tam mám, tak se ani tak tmy bát nemusím a můžu potom spát až se mi bude chtít, že jo.

~ Elektrnický papír ze dřeva.

Může to být nemožné, ale když jsem poprvé četla s čtečkou, tak mě z toho dokonce ani tak nebolely oči, jako když se čumím do mobilu nebo na telku. Možná je tohle další výhoda.

~ Vydrží dva měsíce bez nabíjení

Jelikož jsem čtečku měla jen vypůjčenou na vyzkoušení od kamarádky, tak jsem nabíječku netasila ani jednou. Ale kamarádka popisovala, že čtečka vydrží až dva měsíce a se sama tasila nabíječku jen třikrát.

~ Ekonomika jede!

Jelikož mnoho lidí chrání les svým životem, tato překrásná čtečka zmírní kácení lesů. I když papíry by se mohly dělat recyklovaně, že jo. Ale na to tupý mozky fakt nestačí.

>Jaké jsou nevýhody?

~ Jedno slovo, devět písmen. PENĚŽENKA

Jelikož si všichni štří na důchod a všichni řeknou, že každý haléř je dobrý, tak si i dokonce nosím zbytky jídla z restaurace a přestávám kupovat zbytečnosti. Proto jsem si tu čtečku jen vypůjčila na pár dní. Při zakoupení čtečky se malinko vyprázní úspory pod nemalou částkou.

~ Rozmístění světel

Všechny, tedy většina světel jsou rozmístěny v dolní části čtečky, takže to může ze začátku trochu rušit. Rozhodn mi to vadilo, jak mi ze spodní části čtečky do očí svítí takové nepříjemné světélko.

~ Bez vůně, bez zápachu

Ja se osobně musím přiznat, že jsem se zamilovala do vůně knih a při čtení čtečky mi to nesmírně chybělo.

> Z toho všeho mi jde hlava kolem a rozhodně můj nejmilejší obchod nadále zůstává knihkupectví. A taky jsem nebyla schopná se zbavit té vůně knih, pocitu dotýkání toho papíru a ruční otáčení stránky. Pro mě tu zůstává kniha jako první, i když čtečka není špatná na cesty.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama