La la land

28. prosince 2014 v 12:02 | RickyR |  Vylejvám si srdce
Asi každý z nás ví, co je to La La Land, že jo. Takové to místo, kde naše mysl cestuje, kde se fantazie povznese nad oblaky a nechá mysl snít o věcech, které nemůžou být a taky nikdy nebudou. Snění o věcech, které nikdy nebudou je však nebezpečné a to nejen proto, že to může skončit špatně (hrozí mentální onemocnění, z 90%), ale můžou člověka zavést až ke krajním možnostem a k fatalním a extremistickým řešením. Ale přesto tam lidská mysl strašně ráda cestuje, aniž by si to všechno uvědomovala. Může nás to zavést do světa přemýšlení po dlouhou dobu, může nás to zavést k řešení věcí, nad kterými jsme přemýšleli. Můe nás to zavést do našeho vlastního světa.

Spousta nebezpečných snů, které cestují myslí skoro každé mladé dívky. Představ si, dívko obtloustlá, jak by jsi vypadala jako štíhlá. Asi tak nějak to všechno cestovalo mou myslí a stále cestuje ještě teď. A kam jsem došla? K ne moc realistickému řešení (jím jednou denně), ale stejně zabírá a za jeden den jsem zhubla docela dost váhy. Z 62,9 kg jsem za jeden den a noc došla k váze 69,1 kg. No není to úžasné?

Ale pořád je to neuvěřitelně nebezpečné, jsou tu i jiné sny. Jsou to extremistické sny, které nás děsí, ale zároveň je k životu už potřebujeme. Nedokážeme si bez nich život představit, protože bez snů není život a bez života není sen. Můžeme cestovat kamkoliv, můžeme vycestovat, ale můžeme mít i takové sny, jako je třeba lítat si v oblacích. V minulosti kvůli tomu zemřelo docela dost lidí. Nepletu se, že?

Je tu spoustu snů ohledně bible svaté. Biblické příběhy, jak si můžete být jistí, že se to nestalo? Co když se to stalo? Přesně tohle vám začne vrtat hlavou, jak si to přečtete. Jak si můžete být jistí, co se stalo a nestalo v minulosti, když nevíte, co je za Sluneční soustavou? Přesně tohle vám do hlavy nasadí brouka a odputujete do La La Landu, kde nad tím budete doumat a přemýšlet i celé týdny, ale stejně se vám odpovědi nedostane, protože tohle La La Land za úkol nemá. Tu odpověď musíte získat vy. Ale jak? Začnete přemýšlet nad tím, jak se dostat do Vesmíru, jak se dostat do minulosti.

Tohle byl sice jen přehnaný úlet, ale přesto to takto funguje, já jsem nad tím sama doumala a přemýšlela jsem nad tím celý měíc, než jsem dobrala k odpovědi. A práve proto teď píši tento článek. Nedostala jsem s žádné odpovědi, jak vytvořit stroj času nebo jak se dostat do Vesmíru bez peněz. Jak se dostat až za Sluneční soustavu. Ale dostala jsem se jediné odpovědi, je to absurdní.

Člověk dokáže přemýšlet nad jakoukoliv blbostí, nad jakýmkoliv tématem, kterým mu sedne do hlavy. Může to být i téma, proč motýl umí létat aniž by si člověk uvědomil, že k tomu má křídla. Může se to rozvíjet, proč má motýl křídla, proč je má tak hezká, proč jsou pigmenty motýlích křídel tak pestré? Všechno to jsou otázky, které se odvodily od otázky~ proč motýl létá?

Můžeme mít sny, jak odcestovat do země neznámé, jak se seznámit s lidem kmenu toho a toho. Je to zvláštní, jak se lidem může zdát o tom, jak se přestěhují do LA, do města, kde sídlí herci a kde Hollywood je. Jak může existovat sen, jak jednou rocková kapela prorazí světem a pak se to všechno stane. Ale co když to zajde až moc daleko? Co když sny budou nesplnitelné? Co když to bude srdcervoucí, že bude sen nesplnitelný?


Ale i tak člověk musí věřit, musí snít. Protože bez snů není život a bez života není sen.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 arzenal arzenal | Web | 29. prosince 2014 v 2:20 | Reagovat

Považuju se za největšího snílka ever a tak tomuhle článku celkem rozumím, i když je celkem zmatenej, ale to holt myšlenky většinou jsou. Skoro až nevím, co k tomu říct, kupodivu. Já vždycky brala sny jako něco úplně odděleného od reality, celkově fantazii, jakoby to bylo něco víc. Sny v reálným světě jsou cíle. Zhubnout, být v LA, to můžu být jen cíle. Na druhou stranu sny... jo, to můžou být různý šílený věci, ale člověk si musí být vědom, že jsou to jen sny. A pak jsou věci celkem v rovnováze, řekla bych. Alespoň já to tak beru.

2 sarush ef sarush ef | Web | 3. ledna 2015 v 17:33 | Reagovat

Jak kdy, někdy jsou fantazie k užitku, jindy ke škodě. Fajn zamyšlení.

3 Kika Kika | E-mail | Web | 4. ledna 2015 v 19:26 | Reagovat

Slovo lalaland slyším úplně poprvé, ale hned jsem si ho zamilovala... Hrozně ráda jsem dřív snila, člověk si může představit co chce, dokonce může za jeden den zhubnout i víc než 300 gramů :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama