Příprava na střední školu

25. ledna 2015 v 15:28 | Dead M4ster |  Hashtag: Blah Blah
Je to všude stejné. Každý ve svých patnácti letech se musí nějak rozhodnout, ať je to jakkoliv. Bohužel na tom nejsou všichni stejně a mnohdy ještě na jejich vysněné profese střední škola pořádně není. V tom případě musí na gymnázium, na což mnohdy nejsou dost dobré známky nebo po přijímačkách dostanou málo bodů. A právě proto jsem začala hledat v soukromých školách, jestli bych něco nenašla.

Nakonec jsem něco našla, jsem totiž zažraná do žurnalistiky. Možná to mnohdy ani tak nevypadá, tak jsem pořád schopná napsat i inteligentní článek, který se dá dokonce číst. Tedy alespoň po hodnococení pár lidí, které ani neznám. I když se bojím, že mě nevezmou, dostavila se ke mě docela dobrá zpráva. Nedělají přijímačky, ale přijímací pohovory. Měla bych tam z 90% šanci.

Ale pořád je to střední škola a já nemám na gymnázium. Co když se ještě změním a psaní mě bavit nebude, Přemýšleli jste někdy o tomto? Byla jsem shozená za to, že se moc žurnalistů neudrží a budou homeless people. Potom jsem zjistila od naší třídní, že píšu naprosté průjmy, což mě docela dožralo. Moje třídní mě sice nemá ráda, ale nemusí mě posílat ke dnu alespoň s mým psaním.
Když se řekne střední škola, tak si mnohdy vybavuju takovou tu filmovou americkou střední, která vůbec v americe neexistuje. Abych řekla pravdu, tak bych nechtěla studovat americkou střední, protože tam jsou lidi, kterí mnohdy ví naprostý hovno a neumí nic jiného než ostatní strážet dolů. Samozřejmě, že je na takových školách spoustu vyjímek, což znamená, že takových lidí je asi polovina celé školy.

Ale vraťme se na českou střední, která je zatím v pohodě. Akorát mě štve, že nemůžeme mít semestry, svým způsobem by se toho hodně vyřešilo a bylo by pro studenty mnohem výhodnější. Ale pořád máme klasický školní rok, který existuje snad jenom u nás a v pár zamích Evropy.

Příprava na příjímačky není zrovna nejlehčí a přesto jedny dělat budu. Můj táta nesouhlasí s tím, na jakou školu se hlásním a proto bych se měla přihlásit na jednu u nás ve městě. Hlásila bych se čtyřletý obor, který bych rozhoně nikdy dělat nechtěla, ale bohužel nemám na vybranou. Můj táta si mě chce udržet ve městě, dokud nebudu mít alespoň osmnásct. Bohužel mám takové tušení, že ho v tom podporuje snad celá škola, co se týče učitelů.

S mámu jsem na tom tak nějak za dobře a docela i podporuje moje sny, což bylo od ní hezké. Měla bych se k ní trochu začít chovat a nebýt ztracený rozmazlený fracek. I když si tak někdy připadám, tak si zase nemyslím, že bych byla nějak moc rozmazlená, akorát mám spoustu věcí, ale to je tak všechno.

Těchto pár měsíců bude hodně náročných pro spoustu lidí. Výběr školy, počítání průměru, příprava na přijímačky. Na některých soukromých středních školách je potřeba i nějaké informace, portfolio, životopis, články nebo nějaké básnické výtvory. Tedy pokud se jedná o žurnalistiku. Každý si bojuje za své, každý chce dosáhnout svého a mnohdy ani nehledí jaký má průměr. Já ho tedy moc dobrý nemám, a tak to pro mě bude ještě větší odhodlání se tam hlásit, i když proti tomu bude skoro celé město, ve kterém žiju. Naštěstí ta soukromá škola je mimo město, asi tak hodinu cesty.

Bude to těžké, ale jsem si jistá, že ti, kteří chtějí něčeho dokázat, to zvládnou za každou cenu. Bojuji s vámi, doufám, že to všichni zvládneme.

PeaceSkies!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sárča Sárča | Web | 25. ledna 2015 v 15:48 | Reagovat

Střední školy se neboj, není to až tak nic hroznýho:) Já jsem letos v prváku a sice je tam o něco víc učení, ale když si navykneš učit se, dá se to zvládnout  v pohodě:)

2 J&amie Jackson J&amie Jackson | Web | 25. ledna 2015 v 17:58 | Reagovat

škoda, že já musim nejdřív na gympl.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama